ביטוח נגד חטיפה בידי חייזרים?

סביר שלא שמעתם על הביטוחים המוזרים הבאים שאפשר למצוא ברחבי העולם, וגם לא ממש כדאי שתחפשו אותם בארץ... פוליסות ביטוח נגד חטיפה בידי חייזרים – רכישת ביטוח נגד נזקים שייגרמו כתוצאה מנחיתה או התרסקות רכב חלל של חייזרים, ואם כבר שאלתם, יש פוליסות נגד מתקפת זומבים, אנשי זאב או ערפדים.

פוליסות ביטוח נגד נזקי זכייה בלוטו כן, כן קראתם נכון. הפוליסה מיועד למעסיקים שמבטחים את עצמם למקרה שאחד מעובדיהם יעזוב את העבודה עקב זכייה בלוטו. 

פוליסות ביטוח נזקי טרולים  – לא, לא מדובר במפלצות מן המיתולוגיה הסקנדינבית או ביצורים מספרי הפנטזיה של ג'.ר. טולקין, אלא בטרולים של העידן החדש – הטרולים הווירטואליים שתוקפים ברשת.

פוליסות אלו ואחרות לא תמצאו בארץ, אבל למה להרחיק כשאפשר למצוא פוליסות שאולי אתם לא מודעים לקיומן וכן כדאי לרכוש אותם:

ביטוח אופניים חשמליים אופניים חשמליים הם פתרון יעיל וזול המשמש ככלי תחבורה נוח להתניידות ממקום למקום ברחבי העיר, ולכן הוא הפך לכלי תחבורה מועדף בשנים האחרונות. לצערנו, עם כל יתרונותיו מגיעות גם הסכנות כתוצאה מנהיגה בהם, שכן לא תמיד רוכב האופניים מודע לכללי הנהיגה הנכונה והבטוחה. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח אשר תעניק מענה וכיסוי לכל הסיכונים להם חשוף רוכב האופניים מדי יום כגון  פגיעה חלילה בהולכי רגל, או בכלי תחבורה  אחרים פגיעה או נזק שייגרם לרוכב עצמו, לאופניים או לצד

שלישי כלשהו. הביטוח נועד לרוכב מעל גיל 16 אשר עושה שימוש באופניים כחוק.

ביטוח לעובדים מהבית – בתקופת הקורנה עלתה המודעות לעבודה מהבית, אילוצי הסגר, הוצאת העובדים לחל"ת גרמו לאנשים רבים לעבוד מהבית, אולם האם מישהו נתן את דעתו לסוגיית הביטוח?

ניתן לבטח עבודה מהבית בשני אופנים עיקריים: האחד להרחיב את פוליסת העסק  הקיימת כך שתכלול כתובת פעילות נוספת כך שתכלול  כיסוי לעובד עצמו תחת ביטוח חבות מעבידים, לציוד ולרכוש שקיבל העובד לשימושו כגון מחשב, טלפון וכדומה וכן כיסוי לצד שלישי בגין נזק שהעובד יכול לגרום עקב עבודתו .

ניתן להרחיב את ביטוח הבית הסטנדרטי לכלול פעילות עסקית בדירה, הרחבה זו יכולה לכלול כיסוי צד שלישי ואת הציוד העסקי. ככל שהעסק מקבל קהל לא ניתן להרחיב ויש לבצע פוליסה עסקית לכל דבר, כשנושא נוסף בר ביטוח הוא הגנות על המחשב האישי והתקפות סייבר.

ביטוח צד שלישי בביטוח דירה – הידעתם שביטוח צד שלישי שיש בביטוח הדירה נותן כיסוי למבוטח בכל הארץ?

בניגוד לביטוחי הרכב להם יש מודעות רבה יותר ושנדיר למצוא מי שלא יבטח את רכבו בביטוח חובה ומקיף או לכל הפחות בביטוח צד שלישי, הרי שביטוח הבית לא זוכה לאותה הבנה בחשיבות ערכו. הבית, מבנה ותכולה עולים בהרבה על שווי רכב ועדיין כמותית הרבה פחות אנשים מבטחים את ביתם. מי שבחר שלא לבטח אולי מבין את הסיכון לרכוש שלו, אולם האם הוא אכן מודע לסיכון בגרימת נזק לצד שלישי? לא בטוח. למשל, שריפה שפרצה בדירה , כילתה את כל תכולת הבית אולם קמה תביעה גדולה מאוד כתוצאה מנזק לשכן ולרכוש המשותף? עציץ או מתקן שעף מהמרפסת וגרם נזק לרכב שחנה ברחוב… מחזיקים כלב כחוק? יש כיסוי לכלב שגרם נזק לגוף או רכוש, נזק שעלול להיות של מאות אלפי שקלים. מחזיקים אקדח כחוק? יש כיסוי לפליטת כדור. 

באותו אופן יש כיסוי גם לעובדי משק הבית, מטפלת גנן וכדומה ועל כך נרחיב בפעם הבאה.

שלכם, זיזי זיו-ידלין , עורכת דין וסוכנת ביטוח

נווה יהושע 55, רמת גן 0544282812

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן