ביקור בית אצל יענקל'ה וליז ירדני מ-'ירדני נדל"ן מרום נווה'

ספרו לנו בכמה מילים עליכם
אנחנו בין החלוצים והתושבים הראשונים של מרום נווה. הגענו לשכונה כדיירים ולא עסקנו בתיווך בתחילה. את הרעיון לפתוח משרד תיווך התחלנו די בהתנדבות בשלב הראשון היות והכרנו הרבה אנשים ורצינו להביא לשכונה שכנים איכותיים. במהרה החלטנו להכנס לעניין הנדל"ן ועסקי התיווך היות ובמסגרת היכרותנו עם המון המון אנשים גילינו שיש לנו את הטאץ' והיכולת להתאים את הקונה למוכר ואת המוכר לקונה.
המשרד  הוקם לפני כ-30 שנים. התחלנו בבית ובהמשך עבר למשרד קבע ברח' תרצה לפני כ-25 שנה.
יענקל'ה, אתה ממקימי ועד השכונה. ספר לנו על כך.
כפעיל מרכזי מזה שנים על שנים בועד השכונה ואחד ממקימי הועד, הנצחון הגדול שלנו הוא בהקמת כיכר מרום נווה. לא היתה אמורה להיות כיכר במרום נווה ורח' הירדן היה אמור להמשיך לרח' תרצה.
הנצחון השני שלנו היה להוריד עשרות דירות מהתכנון המקורי של חב' נווה על מנת שלא יהיה צפוף מדי בשכונה.
חלק מהשגי הועד כמו כן היו גם ביטול הקמה של אולפנא גדולה מאד של חרדים בשכונה כשפעלנו להזזת האולפנא לשדות שהיו אז פתוחים בגבול בני ברק. עוד אציין כי הייתי לאורך השנים פעיל חברתי בהתנדבות בכל מיני ארגונים, כשבנוסף בשל היותי זמר הופעתי אינספור פעמים בהתנדבות במסגרות שונות. לי ולליז חשוב מאד שהסביבה שלנו תהיה איכותית, מטופחת ונקייה. אנחנו אנשים שאכפת לנו מה קורה מסביבנו.
ליז: יש לנו הרבה רגש והזדהות עם הזולת, וכך גם הגישה שלנו בעסק.
מה למעשה נבנה כאן בהתחלה? אנא ספרו למי שלא צמח יחד עם השכונה.
קודם כל הוקמו בנייני הגאון אליהו 2,4,6,8,10. לא היה פארק עדיין כשנכנסו לגור, אלא היתה במקום אדמת חמרה שהיתה חלק מהפרדס הישן שהיה באזור, ושם שכן הבוטקה של סולל בונה, שם ישן השומר שדאג לאבטחת בניית הבניינים הראשונים של מרום נווה. השומר הזה ישן למעשה ממש מול הבית שלנו.
בשלב הבא הוקמו הבניינים ברימלט 4,6,8, ובהמשך המשיכה הבנייה לרח' תרצה, וכך צמחה השכונה האהובה שלנו עם השנים והפכה לפנינה שהיא היום.
לגבי המשרד. במה המשרד מתמחה, ובאילו אזורים אתם פעילים?
המשרד מתמחה קודם כל במרום נווה ורמת יצחק. עם זאת פונים אלינו מכל רמת גן, ואף מגבעתיים, תל אביב וכד'. פונים אלינו בעיקר בזכות הותק והמוניטין הטוב שבנינו למשרד עם השנים.
ליז: בהחלט מגיעים אלינו ממקומות רחוקים יותר ממרום נווה. לאחרונה קיבלנו בלעדיות על מגרש ברח' האלוף חופי. לפני עשר שנים, למשל, קיבלנו בלעדיות על נכס בכיכר המדינה.
יענקל'ה: אנחנו למעשה עובדים בכל האזור ומגיעים גם לגבעתיים, תל אביב ואיזורים מרוחקים יותר ברמת גן.
קיימים לקוחות שחוזרים גם אחרי שנים ומחפשים לשדרג או להחליף וכמובן שרבים המקרים שעסקנו בתיווך וסיוע במכירה, קנייה או השכרה גם לדור שני של לקוחות שהגיעו אחרי ששנים אחורה טיפלנו בהצלחה בעסקה עם ההורים שלהם.
מה הגישה שלכם במשרד?
הגישה שלנו דוגלת בהגינות, שקיפות מלאה ויחס אישי לכל לקוח. אדם שמחפש דירה הוא למעשה אורח שלנו ואנו משתדלים לתת לו את הטוב ביותר מבחינה מקצועית, מבחינה כספית ובכלל למצוא מה שמתאים לו. כל נכס שאנו עובדים ומגלים משהו בעייתי או לא תקין, אנו נבטל את העסקה לפני שייגרם נזק ללקוחות שלנו. חשוב לנו שכל עסקה תהיה עסקת win-win.
בשורה התחתונה, השם הטוב שלנו הוא מה שמוביל אותנו, ואנו דואגים לשמור עליו.
מה לגבי שמאות והערכת נכסים?
יענקל'ה: נגעת בנקודה חשובה. שמאים מתייעצים איתנו בהחלט. קולגות מתייעצים איתנו ואנו מנסים לתת אינדיקציה קרובה ככל האפשר למציאות לכל לקוח ולכל מי שמבקש ייעוץ.
ליז: יענקל'ה הוא מומחה בכל דבר ועניין בכל הקשור להערכת נכס. 99 אחוז מהמקרים כשהוא אומר מחיר לנכס הוא קולע בינגו.
באופן כללי, למה לתת נכס למתווך?
יש אנשים שלא מעוניינים או לא בנויים להתמודד עם כל הטירדה סביב המכירה לרבות עשרות טלפונים, לקוחות לא ענייניים, זמן ויכולת להגיע להראות את הנכס שוב ושוב ועוד ועוד.. לנו יש את עניין הנסיון, הידע והותק שמאפשר לנו להעריך נכון את הנכס, לדעת איפה לחפש קליינטים, לפרסם אותו במקומות שאנו יודעים שיביאו לקוחות, ואלמנטים נוספים שקשורים למקצוע שלנו שיאפשרו לנו למצוא קונה או שוכר איכותי, אמין  וראוי, וכמובן לסגור עסקה מהר יותר מאשר אם בעלי הדירה יתנהלו לבד.
אם המתווך הוא מקצועי ומנוסה, היתרון בלתת נכס למתווך הוא עצום. כמובן שהדבר לא תופס לגבי חאפרים או מתווכים חסרי נסיון שלפעמים יכולים לגרום נזק הרבה יותר גדול.
אנחנו משתדלים מאד לשמור גם על צנעת הפרט ודיסקרטיות עבור הן המוכרים/שוכרים והן הקונים, ובשורה התחתונה מביאים את הלקוח הנכון על מגש של כסף.
מה מצב השוק היום בר"ג בפרט ובישראל בכלל?
היתה ירידה דרמטית עם פרוץ הקורונה, ולאחרונה סוף סוף מורגשת יציבות ואפילו התעוררות, גם ביד שנייה. כמובן שאנשים מחפשים לקנות עדיין במחיר שפוי, ומורגש שהבטחון העצמי של הקונים, מוכרים, שוכרים ומשכירים, מתחיל לחזור לעצמו, ויחד עם הבטחון העצמי, גם מצב השוק משתפר.
בימים האחרונים יש בהחלט פניות חדשות בכמות גבוהה יותר מאשר היה לאורך תקופת שיא הקורונה.
ליז: אנשים שמגיעים, מגיעים היום תכל'ס לבצע עסקה. יש פחות פגישות והצעות סרק, ומורגש שמי שמגיע, באמת מעוניין להתקדם.
מה אתם אוהבים בשכונה ומה הייתם משפרים במרום נווה?
יענקל'ה: קודם כל את המקטע של תרצה 13-15, היכן שנמצא המשרד שלנו, היינו משפרים במיידי. הכנתי לאחרונה הדמייה של איך אני מציע לבצע שיפור במקטע הזה ואשמח לביקור של בכירי העירייה במקום על מנת שאוכל להציג בפניהם את הבעיות במקטע ומה ניתן לעשות.
אנחנו אוהבים מאד את השכונה. כולם מכירים אותנו, מחייכים אלינו ומדברים איתנו. השכונה בכללותה יפה ומטופחת. הפארק מקסים, האוכלוסיה ברמה גבוהה, וכייף לנו פה. רוב האנשים שגרים כאן יש להם מודעות לאיכות חיים, לטיפוח ולנקיון השכונה, וזה חשוב מאד.
מעבר לזה, הכל כאן קרוב. החנויות, הסופרמרקטים, וכל מה שצריך יש לנו מתחת לבית. כל המכלול נותן לנו את אחת השכונות המובילות ברמת-גן ואנחנו מברכים על כך שהשכלנו להיות מהראשונים שהגיעו לכאן להקים את השכונה.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן