גועל נפש!

ראיון מיוחד עם ענת פטלסקי, תושבת רמת-גן, המגלמת את גברת 'גועל נפש' יצחקי בסיטקום המצליח 'קופה ראשית'

ענת, ספרי לנו קצת על עצמך, ואיך הגעת לשחק בסדרה 'קופה ראשית'.
נולדתי בקרית גת. בגיל ההתבגרות למדתי בפנימיית עיינות בנס ציונה, ומשם הגעתי למרכז. אני גרה ברמת-גן מאמצע שנות ה-80, נשואה + 3 ילדים, כולם בוגרי בית הספר היסודי הלל ותיכון אהל שם. עבדתי בתחום הלוגיסטיקה שנים רבות ולא היה לי קשר בכלל לתעשיית הטלוויזיה. חברה טובה שלי עבדה ב'ענני תקשורת' ובאחד הימים ביקשה ממני שאבוא לעזור לה בהפקה מסויימת ליום אחד, ונשארתי… מאז אני עובדת בתעשייה ובטלוויזה שנים רבות כמפיקה. אגב, גם בזמן הקורונה המשכתי לעבוד והפקתי כנסים בזום למספר חברות אמריקאיות.
כתושבת ותיקה בעיר, מה דעתך עליה?
כשהגעתי לרמת גן, לפני שלושים ומשהו שנים, גיליתי עיר שרמת החינוך בה גבוהה ומאד משקיעים בה. אני בתור אמא צעירה, שמעתי כבר אז שכדאי להגיע לכאן, ומאז ועד היום אני מאד מאד מרוצה.
מאז שכרמל שאמה נכנס לתפקיד, נראה לך שיש שיפור בעיר?
קשה לי להעריך, אבל מורגש שכן יש תזוזה חיובית בעיר. עם זאת יש הרבה מה לשפר, מבחינת חזות העיר, הנקיון וכד', ויש בהחלט לתת לראש העיר הזדמנות להמשיך לעבוד.
איך התגלגלת לשחק ב'קופה ראשית?'
את נדב פרישמן, מיוצרי הסדרה (יחד עם יניב זוהר), הכרתי כשהייתי מפיקה ב'ביפ' כאשר הוא ערך את התכנית 'לילה בכייף' בערוץ ביפ עם שחר חסון ודודו ארז. היתה בינינו כימיה מעולה באותה תקופה והוא פשוט זכר אותי. יום אחד הוא התקשר אלי וסיפר שהוא מצלם עכשיו סדרה חדשה באיזשהוא סופרמרקט, וגם בהמלצת דודו ארז, אמר שהוא ממש צריך אותי לתכנית. שאלתי מה התפקיד והוא אמר שבסך הכל אני צריכה לומר שתי מילים: "גועל נפש". אמרתי סבבה, קפצתי לאולפן, ומאז הכל היסטוריה.
העונה הראשונה עלתה ואני שומעת מסביב באז כזה על 'קופה ראשית' וזה תפס…
נדבקת בחיידק המשחק מאז?
בראיון ב'מאקו' כתבו שאני רוצה להמשיך במשחק ושאני מרגישה כמו דקל וקנין, וכל מיני דברים בסגנון, אבל לא… אני לא רואה עצמי שחקנית. אני בכייף אמשיך ב'קופה ראשית', אבל לא חושבת שאחליף קריירה כעת…
התגובות ברחוב מפתיעות. לא תארתי לעצמי עד כמה יזהו אותי ומזהים אותי בלי הפסקה במיוחד ילדים. צועקים לי גברת 'גועל נפש' ברחוב ואומרים היי, היא ממש לא גועל נפש…
השלב הבא זה קמפיין? המשפט 'גועל נפש' בסך הכל תפס יפה
אי אפשר לדעת. לא אתנגד כמובן. אגב, בעונה הנוכחית הצטרפה דמות שאומרת כל הזמן 'בושה וחרפה' ומתכתבת עם הדמות שלי.


איך היה להצטלם ליד כוכבים כדוגמת קרן מור, נועה קולר ואחרים?
האווירה מדהימה. כל השחקנים מאד חמים לניצבים ולשחקני המשנה. לא מורגש שמדובר בכוכבי על, ואני מזכירה שמדובר בשחקנים כמו נועה קולר, קרן מור, דב נבון, יעקב בודו, ושאר השחקנים הראשיים שהם משכמם ומעלה. האווירה מאד נעימה ולדעתי זה גם בזכות זה שאין יוהרה ויש זרימה מעולה בין כולם. הכתיבה מדוייקת, נכונה מאד ולא יומרנית. בכל סופרמרקט תמיד תהיה האשה שתעמוד בצד ותגיד על כל דבר 'גועל נפש' ויהיה האיש שיגיד 'בושה וחרפה', ותמיד יהיה איזה קמצן שיעמוד בתור שעה בשביל איזה אשל קטן ויציק לקופאית על המחיר שלו, ועד כהנה וכהנה טיפוסים שונים ומשונים.
הדמויות מאד אותנטיות בעיניי, הליהוק מדוייק והרייטינג לא משקר.
כמפיקה אני מסתכלת מהצד ורואה את המקצועיות וההשקעה מצד השחקנים ובהחלט שמחה להיות חלק מהדבק הזה שנקרא 'קופה ראשית'.
איך היתה העבודה בזמן הקורונה?
בזמן הקורונה הפקתי את 'מבשלים מהבית' אצל השפים הגדולים. חיינו לצד הקורונה, עבדנו עם מסכות ובסך הכל היה בסדר. עבדנו גם בצילומים של 'קופה ראשית' והכל עבד לפי הכללים: מסיכות, בדיקות, שמירת מרחק כשצריך, ובסך הכל התקופה עברה בסדר גמור. המשכנו לעבוד ככל שיכולנו, ואני שמחה שהסדרה מצליחה ושהדמות שאני משחקת בסדרה תמשיך לשעשע את הצופים.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן