האם הדואר במרום נווה נסגר לצמיתות?

 האם הדואר במרום נווה נסגר לצמיתות? ראיון עם זכיין הסניף ובעל המבנה מר ראובן סער
שכונת מרום נווה גועשת ורועשת בימים האחרונים בעקבות ההחלטה של דואר ישראל לסגור את סניף הדואר שבמרכז המסחרי במרום נווה ולהפנות את הלקוחות שלו לסניף רמת יצחק. ברשתות החברתיות התנהל דיון סוער בנושא על מנת לנסות להבין מדוע הוחלט לסגור את הסניף ואולי להביא לשינוי ההחלטה. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן אף הציע שהעירייה תשתתף ותסבסד חלק מהעלויות של הפעלת הסניף על מנת לחסוך לדואר ישראל מההוצאות השוטפות. על פי ראובן סער, זכיין הסניף ובעל המבנה בו נמצא הדואר, הסניף משרת מעל 250 איש ביום, ואכן מי שמכיר את הסניף יודע כי המקום הומה באופן שוטף. פנינו לראובן לשמוע ממקור ראשון מה הסיבה לסגירת הסניף והאם יש סיכוי שייפתח מחדש במהרה.
ראובן, ספר לקוראינו עליך ומתי פתחת את הסוכנות
אני ראובן סער. גר מזה שנים ברח' אמנון ותמר סמוך מאד לסניף. את הסוכנות פתחתי לפני 28 שנים לאחר שקניתי את הנכס בו הוא ממוקם. הסניף משרת מעל 250 איש מדי יום. מחציתם מבוגרים, נכים ואף סיעודיים.
מתי הודיעו לך שאתה מתבקש לסגור את הסניף?
לפני 8 חודשים הדואר החליט ללא שום סיבה הגיונית לפנות אלי באמצעות מכתב שאומר כי עקב התייעלות בדואר ישראל הסניף ייסגר. עוד ציינו במכתב שבסמכות הדואר לסגור סניף בכל עת שירצו. פועל יוצא ממכתב זה הוא למעשה רצון של הדואר שהלקוחות שלנו יעברו לסניף אחר (רמת יצחק שהוא סניף שמפסיד הרבה כסף מדי חודש) וייאלצו להגיע לשם בכל עת שיזדקקו לשירותי הדואר. אני מזכיר שוב שלרבים מלקוחות הסניף שמתגוררים בשכונה תהיה בעיה חמורה להגיע לסניף מרוחק.
מה התגובות שקיבלת מהתושבים עם פרסום הידיעה על כך?
כמובן שתושבים רבים נרתמנו לעניין וניסו לסייע למניעת הסגירה. בין היתר פנו ליו"ר דואר ישראל הקודם מר חזי צאייג וכן למנכ"ל הדואר. עזרו רבות גם משה רווח ורמי פדלון תושבי השכונה, ואכן ההחלטה לסגור את הסניף לפני 8 חודשים, בוטלה והסניף נשאר לשרת את התושבים.
מדוע אם כן, עכשיו החליטו שוב לסגור?
מאותו רגע שהשאירו את הסניף פעיל, התחלתי להרגיש שמחפשים אותי על כל דבר קטן ומנסים למצוא סיבה לסגור לי את הסניף. התקשר אלי יום אחד איש הבטחון של הדואר וביקש שאגיע לראות דבר מה. הגעתי והציגו לפני תיעוד של הפקדות שבוצעו על ידי הפקידה בסניף שלי שמהן עולה חשש לביצוע עבירת הלבנת הון. נערך לי שימוע בו נכחו מומחים שונים ביניהם גם האחראי על הלבנת הון בדואר. התעקשו איתי בשאלה מדוע אני לא מפטר את העובדת. אני התעקשתי שלא נעשתה שום עבירה של הלבנת הון ובכך הסתיים השימוע. אני משוכנע כי הרצון למצוא סיבה לסגור את הסניף גבר פה על כל הגיון.
ניסית לפנות לדואר ישראל לקבל תשובה ברורה יותר או לשנות את הגזירה ברגע האחרון?
התשובה של דואר ישראל היא שהסוכנות מפסידה וגם זה הזוי, כי כל מה שהם משלמים לי בסך הכל זה כ-17 אלף שח לחודש לפני ההוצאות שלי של שכירות, עובדים וכל שאר ההוצאות. גם ראש העיר כרמל שאמה הכהן הציע לסבסד מקופת העיריה ביחד עם הדואר את העלויות הנ"ל, ועדיין הם מתעקשים לסגור את הסוכנות וכל זה אני מניח ממניעים אישיים של מנהל בשם בני לוי שלא כל כך מסמפט אותי או שאולי הוא רוצה לנסות להציל את הסניפים המפסידים בשדרות ירושלים 23 וברחוב אצ"ל 6. הדואר פרסמו אגב גם מכרז להפעלת הסניף והבן שלי, שהשתחרר מהצבא כחייל מצטיין בחיל האוויר ניגש למכרז. כשגילו בדואר שהבן שלי הוא המועמד היחיד הם הקפיאו את המכרז והודיעו שהסוכנות תיסגר לצמיתות.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן