היכן מצלמות האכיפה

לאחרונה התרבו עוד יותר עבירות החניה באיזורים העמוסים של העיר, המבוצעות בימי שישי ובערבי החגים.
מדובר כמעט בכל מקום הומה אדם, כגון איזורי קניונים ורחובות ראשיים עם חנויות פופולריות.
בשיטוט קצר בסביבת רחוב ביאליק, באיזור מרום נווה, רחוב נגבה ובבורסה ברמת גן מתגלה תמונה עגומה.
בעלי כלי רכב רבים מבצעים עבירות חניה כמעשה שבשגרה.
החוק אינו נאכף ובעלי הרכבים הופכים זאת למנהגם הקבוע ומצפצפים צפצוף ארוך (תרתי משמע) על החוק.
כלי רכב 4X4 שקל להם לטפס על מדרכות חונים עליהן באופן חלקי או מלא, כלי רכב דו-גלגליים של שליחים ואנשים פרטיים חונים על מדרכות וחוסמים אותן ואת יציאות הבתים, רכבים חונים בחניות נכים, על מעברי חציה או לפניהם תוך הסתרתם, בתוך כיכרות, בתחנות אוטובוס, חניות כפולות – הן דוגמאות שהופכות את חיי התושבים באיזורים אלה לסיוט. הצפצופים המתלווים לחסימות אלה משלימות את התמונה לכדי עוגמת נפש של ממש.


בינואר 2020 פירסם אגף קש"ת בעירייה כי בכוונתו לרשת את העיר במצלמות אכיפה נייחות וניידות. פורסם קול קורא לתושבים להמליץ היכן הן תוצבנה, אך הפרויקט כולו עדיין לא יצא לפועל.
עם העליה בכמות כלי הרכב וההתגברות במצוקת החניה, המערכת קוראת לראש העיר לאכוף את החוק במקומות שהוזכרו, בפרט בערבי חג ובימי שישיי, אפשר וניתן בהחלט לעשות זאת עדיין בדרך הישנה והטובה, באמצעות הפיקוח העירוני, תוך הטלת קנסות בהתאם, ואין צורך להמתין לפרויקט התקנת מצלמות אכיפה.
ציטוט מתוך ההודעה שנשלחה לתושבים בינואר 2020:
עיריית רמת-גן בשיתוף משרד התחבורה פועלת לייעול השימוש בנתיבי התחבורה הציבורית ברחבי העיר ובצירים המרכזיים. חלק מייעול מערך התחבורה בעיר יוכנסו לפעולה מצלמות אכיפה ניידות ונייחות אשר יוצבו ב-8 אתרים על ציר ז'בוטינסקי בצמוד לתחב"צ וייכנסו לתוקף ב-15.1.2. השימוש בנת"צ, נועד בכדי להקל בעומסי התנועה בציר ז'בוטינסקי בתחומי העיר ובמצוקת החנייה בעיר.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן