העירייה הוציאה רישיונות כריתה לעצים

אשכול 6 גני ילדים ברחוב רימלט - העירייה הוציאה רישיונות כריתה לעצים סביב החניון

אחרי שנדחה ערר תושבי רחוב רימלט כנגד תוכניות העירייה להקים אשכול בן 6 גנים ברחוב רימלט 7 במקום החניון, החלה העירייה בהובלת כרמל שאמה בהכנות ליישום התוכנית. בשלב ראשון הוצא רישיון כריתה לעצים סביב החניון. נזכיר למי ששכח כי מדובר בשטח שנרכש חזרה מקופת חולים מכבי ב-2014 לאחר מאבק ממושך שניהלו תושבי השכונה כנגד הכוונה להקים עליו מרפאה אזורית עם יותר מ-100 חדרי רופאים ברחוב שהוא בן הצרים והצפופים ברמת גן. מרגע שנרכש המגרש דינו של מגרש זה כדין כל מגרש חום אחר בעיר. בתוכנית שהוצגה לראשונה ב-2017 בקדנציה הקודמת, הועלתה הצעה להקמת אשכול של 6 גנים בשטח החניון. וועד השכונה התנגד בטענה שגם אשכול גנים המיועד בעיקר לתושבים מחוץ לשכונה, ימשוך כלי רכב רבים בשעות הבוקר (שהן גם ככה מאוד עמוסות) לרחוב הצר ואלו יחנו בכל מקום אפשרי ויעלו עם הילד לקומת הגן, תוך פגיעה אנושה באיכות החיים. יצוין כי תחת אשכול גנים לא ניתן להקים חניון ללא הצבת שמירה 24/7. לפני הבחירות התחייב ראש העיר הקודם – מר ישראל זינגר, לגנוז את התוכנית להקמת אשכול 6 גנים שני באותה שכונה, שמאוכלסת בעיקר במבוגרים. מר רמי פדלון, יו"ר ועד השכונה אף דאג למשיכת הנושא מסדר היום של וועדת תכנון ובנייה בקדנציה הקודמת כך שהנושא לא אושר.
עם בחירתו וכניסתו לתפקיד של מר שאמה לראשות העיר בדצמבר 2018, בדיון הראשון של הנהלת העיר (בהפתעה גמורה לטענת תושבי הרחוב) אושרה הקמת האשכול. בהמשך ביוני 2019 אושרה התוכנית בוועדת תכנון ובנייה בראשות מר אדם קניגסברגר. ניסיונות של וועד השכונה להציע חלופות – כמו למשל להקים קומה שניה באשכול הגנים הקיים בגאון אליהו, הממוקם במובלעת שהכניסה אליה משדרות ירושלים ולכן אין בעיית תנועה לרבות חניות לרוב – והצעה להקים במקום את מרכז המצוינות (אליו הגישה היא רגלית או באופניים או בתחבורה ציבורית) תחתיו אפשר לבנות חניון, נדחו.
ערר ראשון שהוגש ע"י תושבי הרחוב, שאספו כסף מכל דייריו, התקבל היות והתוכנית חרגה מהגבלות התב"ע. לאחר שהוגשה תוכנית מתוקנת, הוגש ערר נוסף מטעם הדיירים אולם הפעם החליטה וועדת הערר שלא להתערב בשיקולי העירייה משום שבעיות תנועה וחנייה נפוצות היום בגוש דן ואינן מהוות עוד שיקול כנגד אישור תוכניות מסוג זה.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן