זוגיות בימי קורונה

אחד מן הגורמים שמשפיעים בצורה משמעותית על אי השוויון בין גברים לבין נשים בחברה הישראלית נוגע לחלוקת העבודה בבית. מחקרים שונים מצביעים על כך שנשים בישראל משקיעות כ 62% יותר מגברים בשעות שהן מטפלות במטלות הבית השונות (ילדים, קניות, כביסה וכו').

מאת ד"ר גיא אבוטבול זלינגר

אחד מן הגורמים שמשפיעים בצורה משמעותית על אי השוויון בין גברים לבין נשים בחברה הישראלית נוגע לחלוקת העבודה בבית. מחקרים שונים מצביעים על כך שנשים בישראל משקיעות כ 62% יותר מגברים בשעות שהן מטפלות במטלות הבית השונות (ילדים, קניות, כביסה וכו'). הדבר גורם לכך שנשים יכולות להשקיע פחות שעות ותשומת לב בפיתוח הקריירה שלהן, לנחיתות במעמדן מול בן זוגן משום שהשכר שלהן פחות, ולרגשות אשם כפולים על כך שאינן משקיעות מצד אחד זמן מספיק בטיפול במשפחה ומצד שני אינן מתקדמות מספיק במקום עבודתן. לאורך השנים הוצעו גם הסברים שונים לכך שנשים נשארות יותר בבית בעוד הגבר מבלה יותר במקום העבודה. 

הסבר אחד טען שהמקור לחלוקת העבודה קשור להבדלים הביולוגיים בין נשים לגברים: מאחר ולנשים יש כישורים רגשיים ותקשורתיים הן טובות יותר בטיפול בילדים, ואילו מאחר ולגברים יש כישורים רציונליים וטכניים הם טובים יותר בביצועים בעולם העבודה. הסבר אחר מצא את ההבדלים בתרבות הגברית הדומיננטית אשר חינכה גברים ונשים להחזיק באידיאולוגיות לא מודעות שנשים הן אלה שאמורות לעשות את מטלות הבית והטיפול בילדים. הסבר נוסף קשור למבנה שוק העבודה אשר מתגמל יותר גברים מאשר נשים על עבודתם ומכאן הופך את עבודת הגבר לכדאית יותר עבור משפחות. 

אחת השאלות המעניינות העולות בהקשר זה נוגע למשברים חברתיים ולזמני חירום ולהשפעתם על חלוקת העבודה. ובמילים אחרות האם משברים כגון מלחמות ומגיפות גורמים לחלוקת העבודה להיות שוויונית יותר או שאולי הם מביאים את אי השוויון בחלוקת העבודה להיות גדול יותר?. הנחת העבודה של חוקרים רבים הייתה שבזמנים של משבר מאחר וגברים "חשובים" יותר למשק העבודה ומאחר שאימהות נוטות לגונן על ילדיהם בתקופות של סכנה, יותר נשים יחזרו אל המרחב הביתי ובכך תגדל למעשה חלוקת העבודה האי שוויונית בין הנשים לבין הגברים. מגפת הקורונה והמשבר הגלובלי שמגפה זו הביאה איתה מעניקים לנו הזדמנות מיוחדת לבחון כיצד משפיעים משברים חמורים על חלוקת העבודה בבית. 

עדויות ראשוניות מצביעות על כך שאכן חלוקת העבודה בזמן הקורונה בין גברים לנשים הופכת להיות אי שוויונית יותר. למרות שמספר הגברים במשק הישראלי גדול יותר, 535 אלף נשים פוטרו בעקבות הקורונה לעומת 419 אלף גברים. בין ההסברים לשיעורי הפיטורים הגבוהים יותר של הנשים נמצא כי גברים מוגדרים כעובדים חיוניים יותר מנשים, כי למעסיקים היה קל יותר לפטר נשים כי הן לא נתפסות כמפרנסות המרכזיות וכי נשים מועסקות בתחומים הרגישים לזמני משבר כגון תחומי הביגוד והתיירות.   

סיבות נוספות לכך שנשים צריכות להשקיע יותר במטלות הבית קשורות לכך שבתקופת הקורונה לא התאפשר למשפחה הרחבה ובייחוד לסבים ולסבתות לעזור במטלות הבית בשל הריחוק הפיזי, ובשל סגירת מוסדות חינוכיים כגון גני ילדים ובתי ספר אשר חולקים עם ההורים את הטיפול השוטף בילדים. 

יחד עם זאת מביא מחקר שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה ממצאים מפתיעים על חלוקת העבודה בבית בימי הקורונה. פרופ' תמר שגיא וד"ר מיכל רייפן-תגר ערכו מחקר בקרב 1000 אנשים שנשאלו לגבי חלוקת העבודה בינם לבין בני/בנות הזוג שלהם. כל המשתתפים היו מועסקים לפני המשבר – וכולם דיווחו שלפני המשבר הנשים עשו יותר שעות בבית מאשר הגברים. 

תוצאות המחקר מראות כי לעומת התקופה שקדמה למשבר הקורונה, בתקופת המשבר נשים מדווחות על עלייה של 12% בממוצע במעורבות בני זוגן בטיפול בילדים. החוקרות בחנו גם משפחות בהן בעקבות המשבר הגבר אינו עובד והאישה ממשיכה לעבוד. כלומר משפחות שמשבר הקורונה "הפך את הקערה" במובן המגדרי. במשפחות הללו, הנשים מדווחות על עלייה דרמטית של 70% במעורבות בני הזוג בטיפול בילדים. כלומר, כשהמצב משתנה ונוצר מצב בו גברים הם אלה שלא עובדים ונמצאים בבית, חלוקת העבודה המגדרית משתנה בכיוון הרבה יותר שוויוני. 

הממצאים האלה מציעים שמדיניות שתאפשר לגברים לעבוד יותר מהבית, ובכלל אימוץ של מודל עבודה יותר גמיש, יכולה לחולל מהפכה. שוויון רב יותר בבתים יכול להוביל לשלל שינויים חיוביים: לנשים תהיה גמישות יותר להשקיע זמנן מחוץ לבית, לגברים תהיה הזדמנות להשקיע זמן רב יותר בבית ובילדיהם, והילדים ירוויחו יותר זמן עם אביהם – דבר שנמצא כמיטיב התפתחותית לאורך זמן.  

ד"ר גיא אבוטבול זלינגר הינו ראש תכנית של תואר ראשון מדעי ההתנהגות, וממונה על ענייני סטודנטים בבית הספר למדעי ההתנהגות והחוג לפסיכולוגיה במכללה למנהל

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן