כוכבות השכונה

נאוה מנדלסון, חברת ועד השכונה ולימור אלפלנג-אנדלמן - שתיהן תושבות מרום נווה, מספרות למערכת 'במרום' על הימים בהן ארגנו פעילויות תרבות למען השכונה, על צוות תרבות ופנאי (תופ"י), ואיך הביאו את במת יום העצמאות הראשונה אלינו לשכונה

לקראת סוף השנה ותחילת השנה החדשה, פגשנו בשתי תושבות ותיקות בשכונה, אשר בין השאר גם יזמו, הפיקו והפעילו פעילויות תרבות בשכונה, בזמנים אחרים.

לימור אלפלנג-אנדלמן, אמא ל-3 ילדים. מתגוררת ברח' תרצה כ-24 שנים. עובדת כעוזרת מנכ"ל בחברת האופנועים 'עופר אבניר'. שלושת ילדיה בוגרי בי"ס 'מורדי הגיטאות' ובתי ספר תיכון שונים בעיר. 

נאוה מנדלסון, אמא ל-2 ילדים, אשר כמו ילדיה של לימור למדו ב'מורדי הגיטאות', לפני שהמשיכו לבתי ספר תיכון. מתגוררת ברח' באדר יוחנן כ-21 שנים וחברת וועד השכונה כ-20 שנים מתוכן. לאחרונה, מונתה, יחד עם ליאור מרגלית (רח' רימלט), לשמש "שרי החוץ" של ועד השכונה. עובדת כמנהלת פרויקטים בספורט המוטורי.

לימור ונאוה הכירו בוועד הבית ספרי של בי"ס מורדי הגיטאות וכבר אז פעלו לטובת חיזוק ושיפור פעילויות חברתיות חינוכיות.

שתיהן הצטרפו לוועד השכונה וביוזמת נאוה, הקימו את צוות 'תופ"י' (תרבות ופנאי) של השכונה, בזמן כהונתו של צבי בר. לצוות נרתמו גם אורה פדלון, כוכי חיים, שרית צמח ושרון ויינר, וכולן יחד יזמו, הפיקו והוציאו לפועל, בהתנדבות, פעילויות בשכונה.

תופ"י 'נולדה' בגיבוי וסבסוד של עיריית רמת גן, בתמיכה וליווי של שלמה הרשקוביץ, המנהל המיתולוגי של מח' האירועים. במשך כשנתיים הופקו בשכונה פעילויות רבות ומגוונות, בפארק, ברחבה בין הקניון למרכז המסחרי ואף בקניון עצמו, תוך שיתוף פעולה עם העסקים המקומיים.

בין האירועים שהופקו:

– שני מופעי-פארק גדולים של תזמורת צה"ל: חוויות בלתי נשכחות למי שנכח וצפה, אם על הדשא או ממרפסות הבתים מסביב

– הקרנת סרט בפארק

– ניידת קריאת ספרים לילדים, שהיתה מגיעה לפארק

– ערבי שירה בציבור

– תצוגת אופנה

– יום ספורט בשיתוף Go-Active

– שוק אמנים, מעצבי תכשיטים וכו' מהשכונה

גולת הכותרת וההצלחה הגדולה ביותר, היו שיכנוע ורתימת העירייה להקים בשכונה במת בידור ביום העצמאות.

צוות תופ"י היה, למעשה, חברת הפקות לכל דבר ועניין, בהתנדבות מלאה ופעילות אשר הפכה עם הזמן מדי תובענית ואינטנסיבית.

פעילויות התרבות והפנאי של וועד השכונה, בשיתוף פעולה עם העירייה, כמובן המשיכו גם אחרי שצוות תופ"י התפזר ועכשיו מרוכזות ע"י טלי מרק. כל פעילות שכזו היא ברוכה ולימור ונאוה קוראות, מעל דפי 'במרום', לעירייה להמשיך ולתמוך בכל יוזמה של פעילות חוויתית, תרבותית וכייפית למען הקהילה. 

נאוה נשארה לפעול במסגרת וועד השכונה, במעורבות משתנה.

וועד השכונה מורכב כרגע מכ-20 חברים, נציגי הבניינים במרום נווה. הנציגים משתתפים בהחלטות הנוגעות לשכונה כולה, בשם דיירי הבניינים אותם הם מייצגים ומעדכנים חזרה בפעילות.

רמי פדלון, יו"ר הוועד ויהודה דוידוביץ', משקיעים לעיתים לילות כימים, יחד עם חברי הוועד האחרים, למען השכונה. 

נאוה מדגישה כי התקופה הנוכחית תובענית במיוחד, גם בשל 4 פרוייקטים אשר משפיעים וישפיעו על איכות חיינו: הקו הסגול, המטרו, בניית אשכול הגנים ברימלט ומסוף האוטובוסים בחזון איש. 

למרות שמידת ההשפעה על דיירי השכונה שונה מפרויקט לפרויקט, הוועד פועל כמיקשה אחת, על בסיס ההערכה והערבות ההדדית שנוצרו עם השנים.

לאחרונה אף נרקם שיתוף פעולה הדוק ומוצלח עם וועד שכונת גני מרום, לטובת העצמת וחיזוק מעורבות והשפעת התושבים בפרוייקטים.

נאוה מציינת כי לאורך כל שנות פעילותה בוועד חוותה שקיפות, קשב ודגש על שיתוף פעולה בין החברים. כל נושא נדון לעומק בישיבות, מוצגים הנתונים והעובדות הידועים, מתקיים סיעור מוחות וההחלטות מתקבלות על בסיס הרוב. 

החברות בוועד היא זכות וחובה כאחד, כאשר האינטרס של כולם הוא איכות החיים בשכונה.

נאוה קוראת לבניינים השייכים למרום נווה (שדרות ירושלים בצפון, נגבה בדרום, הרוא"ה במערב וחזון איש במזרח), אשר עדיין לא מיוצגים בוועד השכונה, ליצור קשר ולשלוח נציגים. ככל שיהיו בוועד יותר נציגים, כך גם יגדלו מידת ההשפעה ויכולת הנעת תהליכים. (ניתן לפנות באימייל למערכת העיתון 'במרום', אשר תעביר הבקשה לוועד)

לימור ונאוה מבקשות לאחל לכולנו שנה (יותר) טובה של בריאות, פירגון, עזרה הדדית וחברות. 

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן