כיכר הסביח הראשונה בישראל

למי שעוד לא שמע... בימים אלו מוקמת בצומת נגבה-עוזיאל כיכר מוסדרת שאמורה להקל על התנועה ולהקטין את הסיכון לתאונות בצומת הבעייתית, ושמה בישראל ייקרא... 'כיכר הסביח'

הכיכר החדשה סמוכה מאד לאחד המקדשים הקולינריים בישראל – הסביח המקורי שהקים צבי סביח לפני כ-60 שנה ואשר על שמו נקראת מנת אוכל הרחוב שניצבת יחד עם הפלאפל בראש המזון המהיר הישראלי.

צבי סביח הוא, וגם כאן סביר שאין רמת גני שלא יודע, מי שהמציא והרכיב את ה'סביח' הראשון בישראל – מנה הקרויה מאז על שם משפחתו המורכבת מפיתה רכה עם חצילים, ביצה קשה, חומוס/טחינה, ירקות, חריף ועמבה.  

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, מצטט מתוך דף הפייסבוק שלו: "רמת-גן עושה כבוד לקולינריה הישראלית. הכיכר ממוקמת בין הדוכן המיתולוגי בגינת בר אילן ברחוב עוזיאל לבין מזנון סביח הראשון בצומת נגבה הראה הפעיל עד היום. בשנת 1961 תושב העיר צבי סביח ושותפו אלתרו את מנת הסביח על בסיס מרכיבי ארוחת הבוקר בשבת של יהודי עיראק, לטובת השבעת נהגי קו 63 שזו הייתה תחנתם הסופית.

מהדוכן בגינה עברו סביח ושותפו לחנות מסודרת ברחוב נגבה מרחק עשרות מטרים מהכיכר. כיום מנת סביח נמכרת בכל הארץ ואף במספר מקומות בעולם. על ההנצחה החלטנו אבל נשמח לרעיונות יצירתיים איך לעצב את הכיכר ומה להציב בה. אם עשיתי לכם חשק למנה אז בואו אלינו לר"ג ושיהיה בתיאבון ולבריאות"

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן