מ"מ ראש העיר בראיון בלעדי

מר אדם קניגסברגר, מ"מ ראש העיר בראיון בלעדי ל'במרום'

כתבה:באחרונה פרשה מהקואליציה העירונית, מפלגתו של ליעד אילני ותפקידיו חולקו בין חברי הקואליציה. מה הם התפקידים שנוספו לך?
מעבר לאחזקת תיק ההנדסה, התפקידים שנוספו לי בינתיים בעקבות פרישת חבר המועצה ליעד אילני מהקואליציה הם:
א. יו"ר הועדה לזהירות בדרכים.
ב. יו"ר הועדה למיגור האלימות.
ג. יו"ר ועדת הבריאות.
ד. חבר דירקטוריון בחברת מפעלי בית עמנואל.

מה דעתך על פרישתו של ליעד תוך הטחת האשמות חמורות על התנהלותו של ראש העיר?
לדעתי הנוהג של נבחר ציבור שמתפטר להטיח האשמות כלפי ראש העיר, נפוץ במקומותינו ואין אדם נתפס בצערו ולכן ראש העיר לא הגיב להאשמות שהוטחו כנגדו ע"י ליעד.
קורה שנפרדות דרכים של שני חברים כתוצאה מחוסר אמון שנוצר ביניהם. אני מצפה מליעד שיהיה אופוזיציה קונסטרוקטיבית ולא באמצעות שליחת מסרונים אנונימיים לתושבי העיר בזמן שהמדינה כולה נמצאת במצב מלחמה, ואני מצטט: "ראש עיר אחד (בלי שמות) רותח מזעם כבר כמה ימים שבגבעתיים, פתח תקוה, בת ים וראשון לציון נופלים טילים וראשי הערים שלהן היו בטלוויזיה והוא לא בעיר שלו  לא נפלו טילים, עצוב לו מאד…".

כאיש חינוך מה התייחסותך לטענותיו של ליעד בכל הקשור לחינוך בעיר?
ידוע לכל תושבי העיר שרמת החינוך ברמת גן היא מהגבוהות בארץ, ויש לקחת בחשבון שמגפת הקורונה גרמה נזק גדול למערכת החינוך ולתלמידים וייקח זמן לשקם את המערכת. קראתי את התכנית שליעד פרסם: "צמיחת ילדי ר"ג ממשבר הקורונה", אלה רק ציוני דרך ברמת כותרות ובדגש על הגיל הרך, ללא חידושים רבים.
תושבי העיר יכולים להיות רגועים, יש לנו אגף חינוך מקצועי שנערך כראוי לטיפול בהשלכות הקורונה וימשיך להצעיד את החינוך בעיר למצוינות.

כראש ועדת תכנון ובנייה האם לאור "מבצע שומר חומות" צפויים שינויים במדיניות העירייה בכל הקשור לתמ"א?
כידוע, סיימתי את תפקידי כיו"ר ועדת המשנה לתו"ב, ואותי החליף עו"ד רועי ברזילי שאני מאחל לו הצלחה. בטוחני, שהמדיניות של ראש העיר תמשך ותהיה העדפה להתחדשות עירונית במסגרת מתחמי תכנון, שתייצר מענה בשטחי ציבור במרקם עירוני בנוי וצפוף בהתאם לצרכים הפרוגרמתיים.

מה אתה יכול לספר לנו על רמת המיגון של המבנים בר"ג ומה עושים כדי לשפר את המצב במהירות?
עפ"י המידע שנמסר לי, יש כעת חוסר מיגון של ל-23% מתושבי העיר. היות והמדינה אמורה לממן בניית מקלטים ולא עושה זאת, הפתרון נמצא בבניית ממ"דים בדירות החדשות בתוכניות פינוי–בינוי. עם ההתחדשות העירונית, יגדלו מספר הדירות שיש להן ממ"ד. בנוסף, קצב הבניה בעיר הוא גדול ועל כך מתלוננים תושבים רבים, אך על התושבים להבין שהתחדשות עירונית בהיקף כזה נעשית פעם בכמה דורות וזאת ההזדמנות לעשות זאת תוך תכנון מיטבי.

ישנם פרויקטים גדולים של בניה באזורים רמת אפעל וקריית קריניצי, מה אתה יכול לספק בכל הנוגע לנושא התחבורה באזורים האלו?
במזרח העיר תתבצע בניה בהיקפים גדולים, כתוצאה מהסכמי הגג שחתם עליהם ראש העיר עם רמ"י והממשלה.
המדיניות העירונית בנושא התנועה והתחבורה נותנת העדפה להולכי הרגל, רוכבי האופניים והתחבורה הציבורית. פיתוח שלושה צירים ראשיים במזרח העיר: מוטה גור, רפאל איתן וכביש 461 וכמובן הקו הסגול שתהיה בו תחנה ליד בית החולים תל השומר. בכל אחד מהצירים הראשיים יהיו גם מסלולי אופניים והמדרכות ברחובות הפנימיים יהיו רחבות יותר.
בעבר דיברת איתנו על שכונת רמת עמידר שתקבל אצלך קדימות בכל הקשור להתחדשות עירונית, האם החלה ההתקדמות?
תכנית המתאר של רמת עמידר לקראת סיום ותוצג להערות התושבים. ביום א' האחרון, קיימנו דיון בנושא הכלכלי של התכנית, דנו בתמורה שיקבל כל מפונה בשכונה. ניתחנו אפשרויות ומצבים שונים, לרבות קרקע משלימה במזרח העיר.

לאחר שנתיים וחצי בתפקידך, איך אתה מסכם תקופה מורכבת זו ומה דעתך על תפקודו של ראש העיר בתקופה זו?
בתפקידי כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, הובלתי, עפ"י חזון ראש העיר ובתיאום עמו, שינוי משמעותי במדיניות הבניה בעיר. כתוצאה מהבניה ההזויה והלא מתוכננת שהיתה לפני כן בעיר נוצר מצב קריטי של מחסור בתשתיות, ולכן מדיניות התכנון בעיר שמה דגש על יכולת הנשיאה התשתיתית והפרוגרמתית בבואה לבחון תוספת יח"ד.
כמי שרואה את ראש העיר בעבודתו מקרוב, אני נפעם מקצב עבודתו, מיכולתו לעסוק בו זמנית בנושאים רבים. ראש העיר משקיע ממירב זמנו בתכנון עתידי של העיר וביצירת משאבים לפיתוח העיר ויחד עם זאת הוא משתף באופן שוטף את התושבים בכל הנעשה בעיר. 

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן