מפגינים דמוקרטיה

תפסנו לשיחה קצרה את דרור בן יהודה, תושב רחוב יוחנן באדר, מראשוני תושבי מרום נווה שיצאו להפגין, שיספר לנו קצת למה ועל מה הוא וחבריו יוצאים מדי שבת להפגין

דרור, ספר לנו בכמה מילים עליך.

שמי דרור בן יהודה. אני יליד רמת-גן וחי בעיר הזו את רוב חיי הבוגרים, בילדותי גרנו בירושלים ואח"כ בתל-אביב. אני בן 58 כיום. את אשתי הכרתי בשנת 96 ועברנו לגור באזור מפעל עלית בשכונת הראשונים וכשהמשפחה התחילה להתרחב קנינו לפני כ-15 שנה את הדירה ברח' באדר ומאז אנחנו תושבי מרום נווה.

יש לי 3 ילדים. אחת אחרי צבא, השני לפני צבא, והקטנה בתיכון, אם אפשר לקרוא לזה תיכון בתקופה האחרונה…

מאז שהשתחררתי מהשירות הצבאי עסקתי בענף המעליות. תחילה כעצמאי וכיום בחברה בה אני עובד 21 שנה. זו אגב החברה שאחראית למעליות בחלק מהמגדלים ברח' רימלט. רימלט 16 למשל. אני בסך הכל בן אדם שמאד מחפש את השגרה ולא אוהב שינויים, והחיים פה בשכונה נוחים ונעימים לי.

איך הגעת להיות אקטיבי בהפגנות המתקיימות מדי שבת?

הכל התחיל מזה שאחותי לפני כחודשיים התחילה לצאת ולהפגין בגשר יצחק מודעי ולחצה עלי להצטרף.

אני, שבמשך שנים אני רואה את אמיר השכל מפגין בצומת יבנה בדרכי לעבודתי וחושב לעצמי, במה זה כבר יכול לעזור, לא ראיתי בעניין הזה של ללכת ולהפגין משהו שבאמת יכול לשנות משהו, ואז אחותי שאלה אותי "תגיד, זה באמת לא מפריע לך מה שקורה? לפחות תהיה חלק מהעניין הזה ותרגיש שלפחות ניסית". אז ניסיתי, ומאז אני מגיע כל שבת. אתם שואלים איך זה התחיל בפועל? פשוט יצאתי מביתי שברח' באדר וצעדתי באחת השבתות לכיכר תרצה שם נפגשו מספר תושבים, רובם מתרצה 26, ומשם יצאנו להפגין. בהמשך קמה קבוצת הפייסבוק והתנועה גדלה ומאז כל שבת אני יוצא להפגין בצומת הירדן-אלוף שדה ושמח שכמות האנשים רק הולכת וגדלה.

למה אני ממשיך לבוא? אני מצד אחד מרגיש שההנהגה מנותקת והגישה שלהם לא תשתנה, אך עם זאת אני רוצה שהגישה של החברה תשתנה ולאט לאט נסחוף יותר ויותר אנשים ואז שינוי יתחיל לנבוט. הפוליטיקאים הרי כולם בשלב מסויים, מתחילים לדעתי להרגיש נוח בכסאות שלהם ומתנתקים מהעם. מפריע לי שלא מתנערים מאמירות אלו ואחרות, משינוי עור פוליטי, ואני האזרח הקטן יכול לעשות רק מה שאני יכול לעשות, אז עצם היציאה לשטח וההשתתפות במחאה היא מה שאני יכול לעשות.

איך אתה רואה את מרום נווה?

השכונה מדהימה, אבל מה שמפריע לי זה השכנים שלנו מבני ברק. הרעש שעולה מבתי הכנסת, המסיבות והמוסיקה שם מאד מפריעות לי. תשמיעו את המוסיקה בחדרי חדרים או ברכבים וכד, ולא לנו. זמירות שבת בסך הכל הן דבר יפה אולם החגיגות הפכו לבלתי נסבלות. נושא האוטובסים בחזון איש מפריע לי בזה שהפכו את המקום לטרמינל וכואב לי על אלו שמחכים לאוטובוס שכן אמור להגיע לתחנה חוקית ומסכנים עצמם בלצאת לכביש כי האוטובוסים בטרמינל הלא חוקי הזה מפריע להם לראות את הקו שלהם מגיע. זאת בנוסף לזיהום האוויר והרעש.

חוץ מזה הפארק שלנו יפהפה. נוח לי הנגישות למרכז המסחרי קרוב לבית, וטוב לי פה. המרחב בין הבניינים טוב לי, והתושבים רגועים ונעימים.

איך האינטרקציה עם הרשויות בזמן ההפגנה?

יש משטרה שעומדת ולא מתערבת ויש לי רק דברים טובים להגיד עליהם. הם מכילים את הארוע. כשמגיעים חבר'ה להפריע אז המשטרה דרוכה יותר וכבר ראיתי שהיו מפריעים שקיבלו מיד דוחו"ת על כך שהגיעו למשל בלי מסכה. יש לי מן הסתם חשש להגיע לעימות פיזי ואתרחק מכל עימות שכזה, וטוב שיש השגחה.

אני מאמין שההפגנה צריכה להתמקד ברעיון ולא להפוך להפנינג, לכן לא אגיע לבלפור להפגין, ואני מסתפק במחאה שאנחנו מרימים בצומת הירדן אלוף שדה.

כמה מילים לתושבי מרום נווה:

אשמח שיבואו כמה שיותר להפגנות הבאות. הרבה עוברים לידינו וצופרים לאות הזדהות או מניפים לעברנו אגודל אוהד. אשמח שכל אלה יגיעו ויצטרפו להפגנות שיימשכו כל עוד המצב הוא כפי שאנו רואים אותו.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן