מצב הקו הסגול נכון לסיום 2019

ביום שני 8.10.19 התקיים דיון בעיריה בנושא הקו הסגול בהשתתפות ממלא מקום ראש העיר מר ליעד אילני מנכ"לית העיריה גברת רחל מרום, מנהל מחלקת תנועה בני זמיר, מנהל מנהלת הבורסה ואיש הקשר לנת"ע אמנון בוץ, אדריכל העיר, עוזרת ראש העיר, פעילי מטה המאבק לשינוי מתווה הקו הסגול, ונציגי השכונות.

נציגי השכונות ופעילי המטה סקרו את הפעולות הציבוריות שבוצעו לאחרונה: פגישה עם שר התחבורה מר סמוטריץ ערב הבחירות האחרונות, פגישה עם נציגי נת"ע ופגישות עם פעילים משכונות שונות בגוש דן הגובלות עם הקו הסגול.

פעילי מטה המאבק הכינו מצגת המסבירה מדוע מתווה הקו הסגול הוא טעות תכנונית משמעותית שתעלה לקופת המדינה מיליארדים ולא תענה לצרכי התחבורה הציבורית הנדרשים לאזור. הם ביקשו להוכיח שהפתרון התכנוני הנכון הינו קו מטרו שמשמעותו רכבת תת קרקעית בדומה לערים גדולות בחו"ל או BRT שזהו אוטובוס מיוחד בדומה לקו המטרונית הפועל בחיפה. BRT הוא פתרון זול משמעותית מקו הרכבת העילי כפי שתוכנן בקו הסגול. הוא מהיר ליישום ותיפעולו דורש הרבה פחות הפקעות ופגיעות בתושבים קיימים.

ממלא מקום ראש העיר מר ליעד אילני הציג את הפגישה שהתקיימה בלכת שר התחבורה הקודם מר ישראל כץ שבה סוכם שהעיריה תפנה למנהל התכנון הארצי בבקשה להחזיר את תכנון הקו לוות"ל. היועץ המשפטי של הוות"ל ענה בחודש אפריל שהנושא אושר על ידי הממשלה ואין בכוונת מנהל התכנון לטפל בנושא. ליעד ציין שלאור העובדה שאין ממשלה יציבה בישראל לא ניתן היה לטפל בנושא באופן יעיל. "ביום שבו תיבחר ממשלה נעשה הכל להביא את הנושא לפיתחה כדי שתטפל בקו הסגול בצורה המיטבית". הפגנות או פעולות מחאה כאשר אין ממשלה מתפקדת אינן אפקטיביות ולכן בשלב זה העיריה לא מפעילה כלים אלו.

לסיום הפגישה סוכם שהעיריה תמנה בהקדם מנהל אחראי מטעמה שירכז את כל הפעילות בנושא הקו הסגול ויכין את המתווה והמסמכים הנדרשים כך שתכונן ממשלה יחל טיפול אינטנסיבי בנושא שינוי מתווה הקו הנוכחי. נמשיך לעדכן בגליונות הקרובים.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן