נחתם הסכם גג – רמת גן 2030

טקס חתימת הסכם הגג – רמת-גן 2030, נערך בסוף דצמבר 2019 בנוכחות שר האוצר ושרת הבינוי והשיכון, ח"כ משה כחלון וד"ר יפעת שאשא-ביטון וראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן. ההסכם רמת-גן 2030 מהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת-גן. היקף ההסכם הכולל יעמוד על כ-1.4 מילארד ₪.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "הסכם הגג מהווה את הבסיס לתוכנית האסטרטגית של העיר לעשור הקרוב.  עברנו דרך ארוכה מהטיוטות שהוכנו לחתימה על ידי השלטון הקודם ולאחר שנה של מו"מ שיפרנו את ההסכם במאות מיליונים והתאמנו אותו לצרכים והאתגרים האמיתיים של העיר לרבות החלקים הוותיקים והירוקים. חתימת הסכם הגג מציבה את רמת גן בעמדת זינוק לעבר מימוש פוטנציאל אדיר ושיתופי פעולה עם העוגנים שבתוכה כמו בית החולים שיבא, האוניברסיטאות שבתוכה וכיו"ב ואיחודים עם ערים שכנות".

שר האוצר, ח"כ משה כחלון: "הסכם הגג שחתמנו עליו היום הוא התשתית של העיר רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה לתושבים שלה ולהיות אבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תוכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים והילדים שלהם".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "הסכם הגג עם העיר רמת גן מניב תוספת של 9,000 יח"ד ללב אזורי הביקוש ומצטרף לשורה ארוכה של הסכמי גג שנחתמו בשנים האחרונות. הסכמי הגג בשילוב תוכנית מחיר למשתכן, חוללו מפנה משמעותי בשוק הדיור של ישראל. רבות מערי ישראל משנות את פניהן בזכות הסכמי הגג. רשות מקרקעי ישראל רואה בקרקע משאב לאומי המהווה מנוע צמיחה לרשויות המקומיות , לפיתוח מתחמי עסקים ותיירות ובראש ובראשונה למענה הולם לצרכי הדיור של אזרחי ישראל באשר הם".

היום, יום ב' 30.12 התקיים טקס חתימת הסכם הגג – רמת-גן 2030, שיהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת-גן.

ההסכם רמת גן 2030 עם הממשלה מהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת-גן.

היקף ההסכם הכולל הינו כ 1,4 מיליארד ₪ מתוכם כ 551 מיליון ₪ תקציב ייעודי "לתשתיות על" חדשות שיושקעו בעיר הפיתוח יתמקד בהקמת כבישים חדשים ראשיים, פיתוח הפארק הלאומי וספארי, חידוש שטחי ציבור ירוקים פתוחים, השקעה במבני ציבור ישנים, חיזוק החיבור בין מזרח העיר המתחדשת לשכונות העיר הקיימות על ידי הקמת 3 גשרים מעל כביש 4 ופיתוח שכונות המזרח. פיתוח זה יניב הכנסות נוספות עתידיות לטובת פיתוח ברמה ובהיקף שלא היו ב-30 השנים האחרונות.

עקרונות ההסכם יכללו:

1. שדרוג האגן הירוק של הפארק הלאומי בהשקעה של מעל 80 מיליון ₪ בפארק הלאומי והספארי והחזרתם להיות אטרקציה לאומית וגאווה עירונית.

2. סלילת מעל 5.5 ק"מ של כבישים ראשים חדשים בהשקעה של מעל 200  מיליון ש"ח כמתן מענה לעומסי התנועה ההולכים וגדלים.

3. הקמת 2 גשרי הולכי רגל, גשר לרכבים ושבילי אופנים מעל כביש 4 בהשקעה של מעל 60 מיליון ש"ח  לחיזוק הקשר בין שכונות המזרח החדשות לשכונות העיר הקיימות.

4. שיווק ובניית תוכנית משולש הבורסה הכוללת 3 מגדלים חדשים בגובה של מעל 50 קומות בשימושים מעורבים לרבות דיור לצעירים , חניון משמעותי ומבנה ציבור מהגדולים שהוקמו בעיר.

5. הקצאת עשרות מיליוני ₪ לפיתוח מרכז העיר מגן המלך דוד דרך שדרות הילד וכיכר אורדע.

6. שיווק כולל של כ 900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, שיתנו תוספת ארנונה רווחית שיהוו עוגן הכנסות משמעותי נוסף לחיזוק חוסנה הכלכלי העתידי של העיר ויאפשרו הקמת קריית ביו-טק חדשנית ומודרנית בשיתוף בית החולים תל השומר, שיהפכו את מתחם המזרח לאחד ממתחמי התעסוקה האטרקטיביים והחדשניים בישראל.

7. הבטחת שלביות מאוזנת ואחראית בין שיווקי יחידות הדיור אל מול שיווקי שטחי התעסוקה.

8. הקצאת שטחי מגורים  לקרקע משלימה שתאפשר היתכנות כלכלית להתחדשות עירונית  בשכונות העיר בהם יש מגבלת תשתיות שלא מאפשרת התחדשות.

9. פרויקטים חדשים של מחיר למשתכן לטובת צעירי העיר והמשפחות הזכאיות.

תוספות לשכונות המזרח של כ-8,722 יח"ד, 600 יח"ד מיוחד ו-575,000 מ"ר שיופנה למסחר ותעסוקה (רשות מקרקעי ישראל).

10. החייאת מרכז העיר לרבות בניית חניון הענק מתחת לכיכר אורדע.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן