סכנת חיים ברחוב חזון איש

מאת: עו"ד חיים פינץ, תושב מרום נווה  |  כתבה ראשונה בסדרה: הצגת הבעיה

קרבתה של שכונת מרום נוה לעיר בני ברק מייצרת אתגרים ומתחים, בעיקר לנוכח צרכיהם המיוחדים של תושבי בני ברק, והעדר שטחים פתוחים בבני ברק. במשך שנים שימש מגרש ריק בפאתי בית העלמין הסמוך לרחוב חזון איש בבני ברק, כחנייה לאוטובוסים בשעות הלילה ולפני יציאה לנסיעות מיוחדות בחגים. בנייתה של שכונת מגורים חדשה על אותו המגרש, פתרה לבני ברקים צורך במציאת אזורי מגורים חדשים, ויצרה לרמת גנים בעיות חדשות עקב חניית האוטובוסים לאורך רחוב חזון איש, מול שכונת מרום נוה ובצמוד לשכונת גני מרום.

תושבי השכונה המתגוררים בסמוך לרחוב חזון איש בבני ברק מתלוננים כבר תקופה ארוכה על מטרדי רעש המתחילים בשעות הבוקר המוקדמות ונמשכים לכל אורך שעות היממה, כמו גם על ריחות וזיהום האויר הנלווה להתנעה ממושכת של האוטובוסים המתכוננים לצאת לדרכם.

אומנם ברחוב חזון איש ישנן מעט תחנות אוטובוס, אולם הרחוב משמש כמעט את כל חברות האוטובוסים המשרתות את בני ברק, לרבות אוטובוסים שכלל אין להם תחנות במקום.

בנוסף, ריבוי האוטובוסים החונים בסמוך לשפת המדרכה, מונעים את טווח הראיה של הנוסעים הממתינים לעלות על האוטובוסים המגיעים, ואלו נאלצים לרדת לכביש, בין האוטובוסים החונים, על מנת לראות את האוטובוס המגיע. נהגי האוטובוסים מצידם, נאלצים לחסום נתיב נסיעה על מנת לעצור בסמוך לתחנה הייעודה.

תלונות רבות של תושבים זועמים ופגועים הגיעו לעיריית רמת גן בחודשים האחרונים, אולם רק בחודש ספטמבר שנה זו נערכה ישיבה בנוכחות ראש העיר וסגנו עם נציגי ותושבי השכונה, ממנה עלה כי העיריה לא עשתה שום דבר משמעותי לצורך הטיפול בבעיה ובעיקר המתינה לקבלת הזמנה לדיון משר התחבורה שהיה, הווה או יהיה, וזאת מתוך מחשבה כי משרד התחבורה נתן לחברות האוטובוסים אישור לחניה במקום.

פנינו לעיריית ר"ג לקבלת אותה החלטה עליה התבססה המתנתה לפגישה במשרד התחבורה, ותשובתה המפתיעה היתה כי אין בידיה כל החלטה שקשורה לחנית האוטובוסים מול השכונה. פנינו אף למשרד התחבורה בענין, לפי חוק חופש המידע, אך המשרד עדין מחפש את ההחלטה או את המענה ההולם לפנייתנו וביקש ארכה לצורך הענין.

לתושבי השכונה ישנן טענות קשות כנגד אוזלת ידה של עיריית ר"ג, אשר לא השכילה להכנס לעובי הקורה עד עתה ונמנעה מכל פעולה משמעותית בענין, עד שמספר תושבים הגיעו למסקנה שעליהם לפעול בעצמם לסילוק המפגעים. נמשיך לעקוב ולדווח.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן