עדכונים מפגישת ועד שכונת מרום נווה – אוגוסט 2021‎‎

ועד השכונה המורכב מנציגי ועדי הבתים בשכונה התכנס ביום שני 23.8.21 כדי לדון בדרכי פעולה להביא לפתרון מספר סוגיות מהותיות ביותר לאיכות חיי תושבי השכונה

בפגישה השתתף יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה חגי אשר, שליווה את פעילות הועד בהתנגדות לאשכול הגנים ברחוב רימלט וכן בנושא קו המטרו הדרומי.
חבר המועצה הקשיב למצוקות התושבים והבטיח להמשיך לסייע ולעזור לתושבים כמיטב יכולתו. חברי הועד הודו לחגי על האוזן הקשבת, שיתוף הפעולה והמידע החשוב שהוא דואג להעביר לתושבים.

להלן הנושאים המרכזיים שנדונו:

מסוף האוטובוסים ברחוב חזון איש
כידוע ברחוב חזון איש בקטע השייך לעירית בני ברק מופעל כיום מסוף אוטובוסים המשרת מספר רב של קווי אוטובוס למרות שקטע כביש זה אינו עומד בקריטריונים של משרד התחבורה למסוף אוטובוסים.
תושבי השכונה פנו בקריאה לסיוע לראש העיר מר כרמל שאמה, לשרי התחבורה הקודמים ולשרה הנוכחית הגברת מירב מיכאלי ולגורמי המקצוע במשרד התחבורה והתריעו שמסוף זה גורם לבעיות בטיחות תנועה קשות ביותר. באזור המסוף היו מספר מקרים של נפגעי תאונות דרכים שלמרבה המזל לא הסתיימו באסון טרגי.
למרות פניות חוזרות ונשנות לעיריה, לממשלה, למשטרה ולגורמי המקצוע לא נעשתה כל פעולה בנדון. מדי פעם שולחת עירית רמת גן פקחים הנותנים דוחות לנהגי האוטובוסים החונים במקומות אסורים ואולם פעילות זו לא מרתיעה את הנהגים שממשיכים לעבור על החוק , לחנות במקומות אסורים, וממשיכים לסכן הולכי רגל באזור.
סוכם להקים צוות פעולה מצומצם שיכין דרכי פעולה נועזות ומיוחדות שיעלו סכנה זו למודעות הארצית של מקבלי ההחלטות.

קו המטרו הדרומי
כידוע קו המטרו תוכנן לעבור ברחוב שדרות ירושלים בואכה חזון איש, לחצות את בני ברק לכיוון גבעת שמואל. חברת נתע העלתה חלופה נוספת שמטרתה להחליף את קטע הקו העובר בבני ברק בקטע שיעבור מתחת לבנינים ברחובות הגאון אליהו, באדר, אבני החושן לכיוון התחנה שתמוקם ברמת עמידר בגבול בני ברק. כזכור מועצת העיר הביעה התנגדות לשינוי זה. הנושא נדון בות"ל שזו הועדה המקצועית שבסמכותה לקבוע מה  יהיה תוואי המטרו באזור. הועדה שמעה את טענות כל הצדדים ואמורה לפסוק את החלטתה בקרוב.
סוכם להקים צוות מיוחד של פעילים אשר יכין תוכנית פעולה להביא למודעות התושבים את הסכנה הטמונה לבנינים שמתחת לביתם אמור לעבור קו המטרו.
הכוונה ללחוץ על מקבלי ההחלטות שיתנו עדיפות לקו הצפוני העובר בבי ברק שגם תכנונית הוא קו עדיף על הקו הדרומי. קיימת הסכמה בקרב כל מומחי התנועה שקו מטרו העובר בבני ברק ישרת יותר תושבים מקו מטרו העובר בשכונת רמת עמידר.

אשכול גנים ברחוב רימלט
כידוע בית המשפט פסק שעירית רמת גן רשאית להקים את אשכול הגנים ברחוב רימלט על פי התוכנית שאושרה על ידי הועדה המקומית לתכנון ובניה.
סוכם להקים צוות פעולה שינסה לשכנע את ראש העיר לבצע חשיבה נוספת לגבי המבנה המוקם ולנסות לשכנע לשנות את היעוד למבנה ציבורי בעל אופי שונה.

הקמת עמותה ציבורית
ועד השכונה החליט להקים עמותה ציבורית שתפעל ללא מטרות רווח וחבריה יפעלו בהתנדבות במטרה לשפר את רווחת איכות החיים של תושבי השכונה.
העמותה תטפל בכל הנושאים הקשורים לשכונה כולל: תרבות, תנועה, חינוך ועוד.
צוות בראשותו של יהודה דוידוביץ יכין את תקנון העמותה ויביא הצעה לאישור הוועד לפגישה הבאה

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן