ראיון עם הגר בן יעקב

בלעדי: ראיון עם הגר יעקב – מחזיקת תיק קשרי קהילה בעיריית ר"ג:
"מרום נווה היא אחת השכונות המרכזיות והמובילות בעיר" – על פי הגר יעקב, מחזיקת תיק קשרי קהילה בעיריית רמת-גן. הגר שנבחרה למועצה לאחר שהתמודדה במקום ה-3 ברשימת "ר"ג 1" של כרמל שאמה הכהן, מספרת על הנושאים המשפיעים על חיי הקהילה מבחינת העשייה העירונית, ומתייחסת בין היתר גם לנושא אשכול הגנים המתוכנן ברימלט: "התהליך החל עוד בימי השלטון הקודם".

הגר, ספרי לנו בכמה מילים על עצמך

בת 39, נשואה לשרון + 2: אלה בת 9.5, איתמר בן 7 .

תושבת שכונת נווה יהושע ברמת-גן.

בעלת תואר ראשון בחינוך ולשון עברית באוניברסיטת ת"א ותואר שני במדיניות ומנהל ציבורי באוניברסיטת ת"א.

כיום, אני עובדת כמנהלת פרוייקטים בחברת "בזק" ובעלת ניסיון בתחום המחקר והאנליזה.

נבחרתי למועצת העיר, לאחר שהתמודדתי בבחירות האחרונות במקום ה-3 ברשימת "ר"ג 1" בראשות כרמל שאמה הכהן,

מכהנת כחברת מועצת העיר בהתנדבות וכמחזיקת תיק "קשרי קהילה".

בזמני המועט והפנוי מרבה  לטייל ברחבי הארץ עם חברים ומשפחה. לאחרונה הטיולים שלי הפכו להיות מנוע לקבלת רעיונות יצירתיים מהערים הרבות בארץ בהם אני מבקרת.

במקור אני מושבניקית לשעבר, את הבסיס לעשייה ציבורית ותרומה לקהילה אני מביאה מהבית – אבי ז"ל כיהן כראש מועצה אזורית לכיש ולכן השירות והעשייה הציבורית טבועים בי מילדות ומלווים אותי כל חיי.

מהו ה"אני מאמין" שלך?

אני מאמינה כי מעורבות ועשייה קהילתית הם מנוף חשוב ומרכזי לשיפור חיי הקהילה והחיים בעיר .

המוטו שמלווה אותי הוא  הקשבה ושיתוף התושבים – מתוך אג'נדה שהתושב הוא במרכז.

הצטרפתי לסיעתו של מי שנבחר לכהן כראש העיר כי הוא איש של עשייה וחזון, עסוק בחדשנות ויצירתיות. אני מאמינה בכל לבי כי האיכויות שלו באות ויבואו לידי ביטוי בניהול העיר ובהובלתה כעיר מרכזית וראשונה במעלה.

ספרי לנו על תפקידך במועצת העיר

אני מחזיקת תיק קשרי קהילה במועצה. אגף קשרי קהילה אמון על מתן שירות איכותי ומיטבי לתושבי העיר תוך הידוק וחיזוק הקשר עם הקהילה.  מטרת האגף להגביר את שביעות הרצון של התושבים באמצעות מינוף  השירות העירוני.

המוקד העירוני 109 הפועל 24/7, יחד עם המחלקה לפניות הציבור מהווים חלק מרכזי במערך השירותים הניתנים ע"י העירייה, הינם חוד החנית של האגף והם העומדים בפרונט מול התושבים ומהווים את ערוץ התקשורת העיקרי לפניותיהם וצרכיהם.

האגף שותף ועוסק בפעילויות שונות המקדמות נושאים המשיקים לכלל אגפי ומחלקות העירייה, נושאים המשפיעים על חיי הקהילה מבחינת העשייה העירונית, וביניהם:

– יידוע התושבים בפעולות ויוזמות המתבצעות בעיר בשיתוף עם המדיה והדוברות.

– ייזום, ארגון והשתתפות בסיורים עם ראש העיר.

– ייזום מפגשים עם תושבים מעורבים

– יצירת תהליכי עבודה תוך סנכרון בין המחלקות השונות ע"י מחלקת איכות השירות.

– מדידה ובקרה על אופן הטיפול בפניות ותלונות.

– ביצוע בקרת איכות ומדידת שביעות רצון התושבים ע"'י סקרים.

– מענה ישיר בכ-50 קבוצות ווטסאפ של השכונות לפניות התושבים.

-שותפות והובלת מיזמים ואירועים לטובת התושבים, ועוד…

אנו חותרים באופן מתמיד לשיפור ומצוינות השירות לתושב ועמידה ביעדי הזמנים לטיפול בנושאים השונים.

בקרוב נרחיב את השימוש בדיגיטל לפניות התושבים ונשיק לראשונה פתרון טכנולוגי ככלי לפניות תושבים שיעניק מענה איכותי לפניות –  לראשונה יעלה הווטסאפ העירוני ואפליקציה משודרגת ומתקדמת בה התושב יוכל בקלות ובמהירות לדווח על מפגע או תלונה ולקבל סטטוס טיפול בפנייה.

אנו רואים בתושבים חלק בלתי נפרד מעיריית ר"ג ומעודדים מעורבות ולקיחת אחריות.

אנו מעניקים כלים לפיתוח יוזמות קהילתיות- עירוניות ומקומיות ומסייעים להוציאן לפועל.

ראש העיר ואת כמחזיקת תיק הקהילה חרטתם את דגל שיתוף הציבור לפני כל החלטה. מדוע בהחלטה של הקמת אשכול הגנים ברחוב רימלט, תושבי הרחוב חשים שאתם לא פועלים תוך שיתוף פעולה עם הוועד ועם הדיירים ?

התהליך החל עוד בימי השלטון הקודם והדבר גם הוחלט, רק שהוסכם בחדרי חדרים כפי שהעיד בפני הועד סמנכ"ל העיריה, להציג מצג שווא לשכונה עד יחלפו הבחירות.

מיד לאחר הבחירות עת הוצגה לראש העיר החדש מצוקת הגנים הקשה בעיר הועלה כחלק מהפתרון אשכול הגנים החדש בין נגבה ורימלט.  ראש העיר והנהלת העיר נפגשו עם ועד השכונה בחנו את טענות התושבים ואת החלופות ושינו את מבנה האשכול והסדרי התנועה סביבו בכדי להבטיח את איכות החיים של תושבי רימלט.

לצערנו תמיד יהיו מי שיהיה להם אינטרס אישי כלכלי או פוליטי להסית ולהתסיס והמקרה הזה הוא דוגמא מובהקת שעוד תתברר לכולם ברגע שיחשף מה באמת מניע פה ומי מהתל בתושבים ככלי משחק.

כמחזיקת תיק הקהילה מהם החידושים והשיפורים שאת יכולה לספר לנו שקידמת ואת מקדמת לעתיד באזור מרום נווה ?

מרום נווה היא אחת השכונות המרכזיות והמובילות בעיר. נעשו שיפורים טכנולוגיים ברמה העירונית כמו שדרוג האפליקציה העירונית וממש בקרוב התושבים יהנו ממנה. כפועל יוצא גם מרום נווה יוכלו להיעזר באפליקציה וכמובן בווטסאפ העירוני שיהיה זמין בקרוב. 

הועד השכונתי החזק של השכונה יתחיל לפעול אל מול אגף קשרי קהילה ונוכל לתחזק את הצרכים שעולים מתושבי השכונה. כמו כן יוזמה נוספת היא העלאת כמות אירועי השכונה, יש במרום נווה שטחים ציבוריים רבים כמו הפארק ורחבת הקניון ואפשר לעשות שם חגיגות של ממש. בימים אלו אנו בוחנים באמצעות האפליקציה "זה לזה" ופרסומים עירוניים את האפשרויות הרבות להתנדבויות בקרב הקהילה ונשמח לשיתופי פעולה גם בשכונה זו.

באחרונה התבשרנו שהעיריה תחלק את העיר לרובעים ולכל רובע יהיה מנהל כפי שראש העיר הגדיר עיריה קידמית איך זה בא לידי ביטוי עם תפקידך ?

הקמת 8 הרובעים היא חלק ממהפכת השרות לתושב בעיר. המהלך יחזק ויהדק את הקשר בין העיריה לתושבים ויחסוך הרבה טרחה וצורך להגיע למרכז העיר או להטרטר בין כמה משרדים במיקומים שונים. 

מנהלי הרובעים והרכזים יקשרו בין המתרחש ברובעים ברמת בשטח וחיי היום יום לבין העירייה.

מ"מ ראש העיר ליעד אילני מחזיק תיק הרובעים ואני מחזיקת תיק קשרי קהילה מתווים יחד מדיניות אשר תפקידם של אנשי השטח לקדם ולבצע לרווחת תושבי העיר.

איך את רואה את הקרב המתנהל ביין ראש העיר לבין הקהילה הדתית בעיר ?

אני לא חושבת שיש קרב, יש חילוקי דעות ויש נסיונות שונים להשפיע על האופי של המרחב הציבורי וזה לגיטימי. זו הפוליטיקה, זו הדמוקרטיה. כל צד משמיע את דעותיו ולבסוף נמצא את הפתרון שנותן מענה לרוב תושבי העיר תוך התחשבות גם בצרכים של המיעוט.

ראש העיר מעוניין לקדם את העיר לטובת כל האוכלוסייה. ראש העיר הוא אדם חיובי שרוצה לייצר גשרים ולא לשרוף אותם. כל קרב הוא מיותר. אנחנו, משרתי ציבור, ונמצאים כאן לטובת ייצור דיאלוג, קרבה ותחושה טובה בין כולם.

איך את מקדמת ומה עמדך בנוגע לתחבורה ציבורית בשבת ?

אני מאמינה שניתן למצוא פתרון שייתן מענה לצרכים החברתיים והכלכלים של רוב תושבי העיר, בדמות תחבורה ציבורית בהיקף מצומצם בצירים הראשיים (לא בשכונות) בשבת במתווה שמציע ראש העיר, תוך הימנעות מפגיעה משמעותית באוכלוסיה הדתית ובאווירת השבת. 

זה הפתרון שמקדם ראש העיר ובו אני תומכת .

לאחר חצי שנה בתפקיד ובכלל ראש עיר חדש וקואלציה חדשה איך את רואה את השינויים שנעשו והעתידיים שנעשים ויעשו בעיר?

בחצי השנה האחרונה נעשו שינויים מרחיקי לכת בעיר כמעט בכל תחום. הונגשו שירותי העירייה לתושב, תוך שקיפות מקסימלית וזמני מענה מהירים יותר מאלו שהציבור היה רגיל לקבל, בליווי שיתוף הציבור בכל המדיות. כמו כן, התחוללה רפורמה במדיניות התכנון והבניה בעיר, שדרוג אירועי תרבות עירוניים ומקומיים בשכונות, רואים שיפור בחזות העיר ובנקיון כמעט בכל פינה, חיזוק אוכלוסיות מוחלשות והתמקדות בהם ועוד היד נטויה.

בתור מחזיקת תיק קשרי קהילה אני חשופה על בסיס יומי לכל צורך שעולה מהשטח ומשתדלת לטפל בצורה מיידית בכל בקשה ושאלה וכמובן מוסקות מסקנות בהתאם.

בכוונתנו לרענן את המותג "רמת גן", ולא מעטים האתגרים הניצבים בפנינו.

המטרה היא למצב את רמת גן כעיר תוססת ומובילה  שמתחשבת בצרכי התושבים.

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן