ריקי רפאל – הקדרית מרמת חן

בעורקו הראשי של רח' פרץ ברנשטיין בשכונת רמת חן, שוכן לו מזה 6 שנים הסטודיו לקדרות של ריקי רפאל.  "הסטודיו שלי קטן אך ממזר" מכנה אותו ריקי, "מאובזר ומצוייד בכל מה שצריך לעבודה אופטימלית ונוחה".
ריקי רפאל, קרמיקאית מזה 15 שנים, מייצרת כלים שימושיים וכלי נוי בעבודת יד ועל גלגל האבניים (להם היא הכי מחוברת בעשייתה) ומתרגשת בכל בוקר מחדש להתעורר לעוד יום של עבודה בסטודיו ומתהליך היצירה. ריקי, בנוסף לייצור והכנת כלים, מעבירה חוגים וסדנאות חד פעמיות בקדרות, אוהבת מאוד את האינטראקציה עם האנשים שמגיעים לסטודיו לחוות חוויה אחרת, מיוחדת, זמן שבו התלמידים מתנתקים מהכל, גם מהטלפון הנייד וגם מהמחשבות ומתרכזים ומקדישים לעצמם שעתיים הן  ביחיד והן בזוג ונהנים ממגע ועשייה בחומר, זמן נחת לנפש, זמן איכות לעצמם, כך הם מעידים.
ריקי: "הכלים אותם אני מייצרת מקבלים המון תשומת לב מההתחלה ועד סוף התהליך, אני מיישמת טכניקות שונות ונעזרת בכל הכלים המקצועיים אותם רכשתי במרוצת השנים.


לרוב אני יוצרת כלים שימושיים המשמשים כל בית להגשה מעוצבת ויפה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר ולרמת הגימור של הכלי.
שאני מתיישבת לעבוד על הגלגל אני חושבת מה אני הייתי רוצה לקבל ומה אני חושבת שיהיה שימושי אצלי בבית/במטבח, איך ולמה הייתי רוצה שישמש, איך להכינו שיהיה הכי פרקטי ויעיל לשימוש וכך ברוב הזמן אני מצליחה ליישם כלי שימושי שגם יהיה פרקטי יפה ואסתטי להגשה.
אני מאמינה שלהגשה בכלים יפים יש משמעות רבה וחלק בלתי נפרד באירוח והגשה של מזון לשולחן האוכל. את הגלזורות המעטרות וצובעות את הכלים אני "רוקחת" ומכינה בעצמי בסטודיו תוך שימת דגש רב על כך שלא יהיו רעילות ויהיו שמישות ובטוחות להגשת מזון בכלים.
אני משתדלת מאוד להיות קשובה לצרכים של לקוחות ולהכין כלים שאני יודעת שיהיו שימושיים ולא ישכבו בארון ללא תועלת גם אצל מי שיקבלו אותם כמתנה.


בסטודיו שלי יש תצוגה של כלים למכירה ותמיד אפשר להגיע ולקנות. פעמיים בשנה בראש השנה ובפסח אני עורכת יריד/מכירה ופותחת את הסטודיו שלי למכירת חג חגיגית לכולם.
אני מכינה כלים גם בהזמנה אישית בהתאם לצרכים הייחודיים של הלקוחות המבקשים ואף משתפת בתהליך את הלקוח/ה, הם אוהבים שמשתפים אותם, כך הם מרגישים חלק מהעשייה.
לאחרונה בתקופת הסגר השלישי נולד קו ייחודי של כלים עם מסרים,  כלים המשלבים בתוכם הטבעה של מסרים טובים, של נתינה וחסד שבנפשי ובמהותי כאדם, כלים עם מסרים שהייתי רוצה שיעברו ויהיו בכל בית בישראל ויונחו על כל שולחן ויחלחלו אהבת חינם כל יום כל שעה, לכולם. אני אוהבת את העבודה שלי, את האנרגיות הטובות בסטודיו, אוהבת את המפגש עם האנשים הפוקדים את הסטודיו שלי יום יום ובעיקר אוהבת להעביר את אהבתי גם לאחרים".
לפרטים נוספים – ריקי רפאל סטודיו לקדרות 050-5304446, חפשו גם במרמלדה מרקט: "ריקי רפאל סטודיו לקדרות"

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן