רמת גן נעמדת לצד תנועות הנוער

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן: "ממשלת ישראל אל תעשי את הטעות הזו אל תפגעי בתנועות הנוער, זה הזמן לחזק אותן. תנועות הנוער הן חוליות מרכזיות בעמוד השדרה של החברה הישראלית, הן מקדשות קהילתיות, ערכים ושוויון ומדלגות מעל מעמדות והון. בימים בהם הילדים והנוער שלנו פוגשים אתגרים וקשיים בבית ובמסגרות החינוך תנועות הנוער אמורות להמשיך לפעול ולחבק אותם בחום וביציבות. שרות ושרי ממשלת ישראל תדעו שבשעות הקשות בזמן הקורונה בהן שורדי השואה וההורים השכולים נאלצו להישאר לבד בימי הזיכרון, מי שהתייצבו לדגל והפכו את השעות האלה ליפות והמרגשות ביותר בתולדות העיר,  היו חניכי תנועות הנוער שיחד עם תושבים נפלאים הגיעו לביתם של מאות שורדים, וכן עמדו בצפירה עם דגל ישראל מתחת למרפסות של מאות משפחות שכולות. מי ששבוע אחר שבוע משלבות באהבה נוער עם צרכים מיוחדים הן תנועות הנוער ובראשן תנועת 'כנפיים של קרמבו'. אין יפה וחשוב מזה. לא חברי מרכזי המפלגות ולא חברי לובי כזה או קבוצת לחץ אחרת שיודעים להסיט, לקבל ולינוק תקציבים הרבה יותר גדולים מועדת הכספים ומהאוצר התייצבו אלא התנועות והנוער הנפלא שלהן. אנחנו מאמינים בכל מילה שכתובה כאן".

ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן, קורא לממשלת ישראל לתמוך בתנועות הנוער שנקלעו לקשיים בזמן משבר הקורונה. ברמת-גן ישנה פעילות ענפה של בני נוער בתנועות החברתיות, כ-6000 ילדים ובני נוער לוקחים חלק בפעילויות השונות בתנועות הנוער השונות שכוללים: 8 שבטים של הצופים, 5 סניפים של בני עקיבא, 2 סניפים ותנועת 'כנפיים של קרמבו' לילדים עם צרכים מיוחדים, קבוצה חברתית של 'תנועת איגי' לנוער הגאה ו-2 תנועות נוער נוספות של מכבי הצעיר והנוער העובד.

בהתאם למדיניות שמקודמת על ידי ראש העיר, כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק הנוער ישראל זרי, תנועות הנוער זוכות לתמיכה תקציבית רחבה, לאהבה ולדיאלוג מתמיד בגובה העיניים, תוך שימת דגש על ערכים של מקצועיות, שיתוף, חדשנות ויצירתיות.

עיריית רמת-גן מובילה ומעודדת יוזמות של תנועות הנוער בעיר, מסייעת ותומכת בפעילותן החינוכית, תוך טיפוח העצמאות הרעיונית של כל תנועה והנהגתה. העיר רמת-גן מתגאה בשימור של 48% מהחניכים בתנועות הנוער שממשיכים ליותר משנה אחת בתנועה. תנועות הנוער ברמת-גן מהוות חלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית בעיר והן מקיימות במהלך השנה עשרות אירועים חברתיים והתנדבותיים למען קהילת תושבי רמת-גן.

רה"ע כרמל שאמה הכהן, הוסיף בדבריו ואמר: "איננו חכמים ונדיבים על כספים ותקציבים של אחרים ובטח שאיננו מנותקים מהצונאמי הכלכלי והתקציבי שנע לעברנו ולראיה נתוני התמיכה העירונית של רמת גן בתנועות הנוער המדברים בעד עצמם. בשנה הראשונה לאחר הבחירות לעירייה (2019) בה ירשנו גירעון תקציבי עירוני מפלצתי, הגדלנו את התמיכה העירונית בתנועות הנוער ב-31% מ-1.53 מיליון ל-2 מיליון. בשנה הנוכחית 2020 רק לפני חודש בשיא הקורונה הגדלנו את התקציב בעוד 40% ל-2.8 מיליון (תוך כדי החלטה על הוזלת הארנונה בעיר לשנה הבאה). בסה"כ מאז שנבחרנו הגדלנו וכמעט הכפלנו את התמיכה העירונית בתנועות הנוער ב-83%. כי זה הזמן לחזק אותן ולא לפגוע בהן. קורא לחברי ראשי הערים והמועצות לקום ולעשות מעשה אל מול הגרזנים והגזירות שמונפים אל עבר תנועות הנוער ופעילותן".

מחזיק תיק קידום הקהילה הגאה, הנוער והבורסה, ישראל זרי: "כשהתחיל משבר הקורונה חניכי תנועות הנוער ברמת גן היו הראשונים לעזור בהתנדבות מלאה – ארזו אוכל, חילקו שוברי מזון, עמדו בצמתים למשפחות השכולות ועוד. וכרגע כל זה בסיכון. בשנה החולפת הגדלנו ברמת גן את תקציב התמיכות בתנועות הנוער כדי שכל נער ונערה בעיר ייקחו חלק. דמי החבר לתנועת נוער ברמת גן הם הזולים ביותר בארץ. הנוער המתנדב הוא הוא הפנים היפות של מדינת ישראל, ואנחנו פה כדי לדאוג שהם לא יפגעו וימשיכו לחנך לארץ ישראל היפה".

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן