תוכנית חדשה תסייע לעסקים לשרוד את המשבר

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מערך מעוף יוצאים בתוכנית תמרוץ חדשה לעסקים בהיקף של 130 מיליון ₪. המענקים שיינתנו לעסקים על ידי מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה, יסייעו לעסקים שיקדמו הטמעת טכנולוגיית סליקת תשלומים ללא מגע; סיוע לביצוע התאמות להנחיות התו הסגול; ושדרוג תשתיות התקשורת של העסק.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר מקדמים שלוש תוכניות לתמרוץ וסיוע לעסקים הקטנים והבינוניים בתקופת הקורונה. התוכניות מפורסמות באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה וינתנו לעסקים ברחבי הארץ באמצעות מערך מעוף.

על התוכניות:

1.    מענקי עידוד לעסקים שיקדמו את הטמעת טכנולוגיית סליקת התשלומים המתקדמת EMV אשר תבטל את הצורך להעביר את כרטיס החיוב אל הקופאי ובכך תפחית מגע במשטחי מגע המוניים. כמו כן, יתאפשר ביצוע תשלומים ללא מגע (Contactless), בכרטיסים תומכים, ויתאפשר גם תשלום באמצעות אפליקציות תשלום מתקדמות. כניסת הטכנולוגיה תאפשר בין היתר כניסת שחקנים חדשים לשוק התשלומים בישראל ותקדם את התחרות בשוק.

מטרת המענק משולשת, האצת השימוש באמצעי תשלום מתקדמים כגון אפליקציות תשלומים כחלק משיפור השירות לצרכן והפחתת עליות העסקה, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בעת משבר הקורונה, וכן מניעת הדבקה בקורונה בשל צמצום המגע.

2.    מענקי סיוע למימון ההתאמות הנדרשות לעסקים על מנת להמשיך לפעול תחת מגבלות התו הסגול. מטרת התכנית לאפשר ולעודד כמה שיותר עסקים לחזור לשגרה וכן להתאים את עצמם לעבודה בשגרת הקורונה. העלות התקציבית של התכנית מוערכת בכ-30 מיליון שקלים והיא נועדה לסייע לעסקים שיבחרו לשדרג את העסק באמצעות מעבר למסחר מקוון כולל סליקה, שילוח והוצאות נלוות. מטרת המענק לאפשר לעסקים לשדרג את העסק ולהתאימו למגבלות הנדרשות כעת, וכן להתכונן להמשך פעילות, גם במקרה של חידוש הסגר ולכסות בין היתר רכישה והתקנה של ציוד והתאמות פיזיות שנועדו להתאים העסק לתו הסגול, כגון מחיצות.

3.    תכנית מענקים למימון חיבור עסקים לתשתית תקשורת מתקדמת מבוססת סיבים אופטיים (FttH – Fiber to the home)

משבר הקורונה הבליט את הצורך בקיומן של תשתיות תקשורת איכותיות, מהירות ואמינות, שיאפשרו עבודה מרחוק במגוון ענפי המשק. המעבר לעבודה מרחוק על ידי מרבית המשק הוביל לגידול בצריכת האינטרנט הביתי במהלך המשבר, שיצר עומסים רבים, ותלונות על נפילות חוזרות ונשנות בתשתיות האינטרנט. כבלי סיביים אופטיים מאפשרים להעביר כמות גדולה של נתונים במהירות ואמינות גבוהות. נכון להיום, תשתית ה- FttH היא טכנולוגיית התקשורת הנייחת המתקדמת ביותר, והיא מאפשרת חיבור יציב, מהיר וסימטרי. תשתית מבוססת סיבים אופטיים בתצורת FttH תוכל לשדרג את מהירות הגלישה של העסקים עד ל-1,000 מגה לשנייה, שתאפשר, בין השאר, שימוש חלק ויציב באפליקציות שיחות ועידה למיניהן, עבודה מרחוק במערכות מורכבות המותקנות באתרים מרוחקים, ומתן שירות אפקטיבי מרחוק ללקוחות.

אורי הכהן, מנהל מעוף מרכז: "הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ממשיכה לסייע לעסקים לעבור את המשבר למרות הקשיים. הקושי שנוצר הוא הזדמנות לשדרוג העסק והתאמתו לעולם החדש. אני מברך על התוכניות החדשות והמענקים של הממשלה, שיעזרו לבעלי העסקים לקחת את העסק שלהם צעד אחד קדימה. אנו במעוף מרכז נמשיך לסייע לבעלי העסקים לקבל את המענקים ולקבל את כלי הסיוע אשר מגיעים להם וללוות אותם גם בתקופות המאתגרות עם יועצים, מלווים מקצועיים, קורסים וסדנאות, אשר רלוונטיים היום יותר מתמיד." 

לפרטים נוספים:
https://www.sba.org.il/ 

שווה להרשם

הרשמו עוד היום והכנסו למועדון הצרכנות שלנו

עשרות הנחות במרום נווה

דילוג לתוכן